Hakkımızda

Metropol Eğitim Kurumları 1995 yılından bugüne YÖS (Yurt Dışından Öğrenci Kabul Sınavları), SAT (Scholastic Aptitude Test) sınavlarına hazırlık alanlarında ve TÖMER (yabancı uyruklular için Türkçe öğretimi alanında düzenlediği kurslar, yayıncılık faaliyetleri ve danışmanlık hizmetleri ile yüz binlerce öğrencinin geleceğine yön vermesine katkıda bulunmuş, farklı ülkelerdeki birçok kuruma ve özel kuruluşa hizmet vererek uzmanlaşmış, edindiği kurumsal kimliği ile yurt içi ve yurt dışında birçok merkezde şubeleşerek uluslararası bir eğitim kurumları zinciri haline gelmiştir.

Kurumlarımız; düzenlediği kurslar, ürettiği yayınlar ve danışmanlık hizmetleri ile benzersiz başarılar elde eden öğrencilerinin kendisine verdiği gururla; aynı zamanda devlet kurumları, üniversiteler, okullar, uluslararası kuruluşlar ve şirketler vb. kurumlara verdiği hizmetlerin sonucunda kazandığı güvenle, bakış açısını sürekli yenileyerek kurumsal çalışma anlayışını faaliyet gösterdiği tüm alanlarda kendisine görev edinmiştir.

Bugüne kadar biriktirdiğimiz deneyim ve edindiğimiz kurumsal bakış açısı, hizmet verdiğimiz tüm alanlardaki her gelişmeyi, zaman içerisinde daha verimli ve üretken olabilecek şekilde değerlendirmemizi ve iş anlayışımızı sürekli yenilememizi sağlamıştır.

Kurumumuz gelecekte de çağdaş, bilimsel ve ilkeli bakış açısını geliştirerek sürdürecek, paylaşımcı ve katılımcı çalışma anlayışıyla öğrencilere, eğitimcilere, eğitim kurumlarına ve hizmet verdiği tüm kurumlara katkı sunmaya devam edecektir.

Saygılarımızla.

Nisan 1995

Kuruluş

Üniversite ve liselere giriş sınavlarına hazırlık alanlarında T.C. vatandaşı ve yabancı uyruklu öğrencilere hizmet vermek üzere kuruluşumuzu gerçekleştirdik.

Şubat 1998

Yayıncılık sektörüne giriş

Biriktirdiğimiz 3 yıllık deneyimin ve hızlı gelişimin sonunda, vizyonumuzu genişleterek yayıncılık sektörüne adım attık.

Temmuz 2000

Yurt içi şubelerimizin açılışı

Kurs hizmetleri ve yayıncılık alanında elde etmiş olduğumuz birikimi; Türkiye’de Adana, Samsun, Diyarbakır ve Kırşehir’de şubeler açarak devam ettirdik.

Ekim 2003

Yabancı uyruklu öğrenci atılımı

Ülkemize olan yabancı uyruklu öğrenci talebini artırmak amacıyla, diğer alanlardaki faaliyetlerimiz ikincil plana alarak, kurs ve yayıncılık sektörlerindeki bilgi ve birikimimizi YÖS (Yabancı Öğrenci Sınavları) alanına yoğunlaştırmaya başladık.

Kasım 2005

Özelleşme ve yurt dışında ilk temsilcilikler

Özel öğretim sektöründeki diğer alanlardan tamamen çekilerek, sadece yabancı uyruklu öğrenciler ile yurt dışında öğrenim gören T.C. vatandaşı öğrencilerin Türkiye üniversitelerine kabul süreçlerinde hizmet vermeye başladık ve bu özelleşme sürecini Azerbaycan, Almanya ve iran’da ilk temsilciliklerimizi açarak devam ettirdik

Nisan 2008

Yabancılar için Türkçe açılımı

Yabancılar uyruklular için Türkiye Türkçe’si alanında, üniversiteler dışında MEB’e bağlı olarak sertifika ve diploma programları düzenlemeye yetkilendirilmiş ilk özel kurum olarak bir ilki gerçekleştirdik. Ayrıca yine bu alanda üniversiteler dışında profesyonel olarak yayın üreten ilk kurum olarak, binlerce yabancı uyruklunun Türkçe öğrenmesine ve kültürümüzü tanımasına olanak sağladık.

Nisan 2010

Yurtdışından öğrenci kabul alanında tekleşme

Hem kurs hizmetleri hem de yayıncılık sektöründe başarılarla geride bıraktığımız 15 yılın ardından, yurtdışından öğrenci kabul alanında onlarca farklı ülkeden öğrencilere kurs ve danışmanlık hizmetleri sunan, yüzlerce farklı türde yayın üreten bir kurum olduk. Binlerce öğrencinin beğeni ve takdirini kazanarak bu alanda tekleştik.

Mayıs 2011

Yurt içi ve yurtdışında şubeleşme süreci

Yurt dışından öğrenci kabul alanında, on binlerce yabancı uyruklu ve T.C. vatandaşı öğrencinin geleceğine yön vermesine katkıda bulunarak ulaşılması güç başarılara imza attık ve daha fazla öğrenciye hizmet sunabilmek amacıyla İstanbul, Azerbaycan ve İran’da ilk resmi şubelerimizi açmaya başladık.

Nisan 2013

Yurtdışından öğrenci kabul alanında yeni işbirlikleri ve uluslararasılaşma

Yurtdışından öğrenci kabul alanında kurs ve yayıncılık sektörlerinde elde ettiğimiz başarı, kazandığımız saygı ve güven ile T.C. üniversiteleri, devlet kurumları ve ulusal & uluslararası organizasyonlarla işbirliklerine giderek, bu kurumlara uluslararası olarak danışmanlık, yayıncılık, organizasyon ve lojistik destek hizmetleri sunmaya başladık.

Mayıs 2017

Şube ağımızın genişleme dönemi

2015 yılında başlattığımız uluslararasılaşma ve şubeleşme açılımımız, 2017 yılında da devam ederek yurt içi ve yurt dışında açılan yeni şubelerimizle birlikte 7 ülke ve 21 şubeye ulaştık.

Eylül 2020

Online Eğitim

Faaliyete başlayan yeni şubelerimizle beraber Dünya üzerinde 8 ülke ve 35 merkezde hizmet vermeye başladık. Kurs, yayıncılık ve danışmanlık alanında tüm hizmetlerimizi dijitalleştirerek, Dünya'da interneti olan her noktaya online olarak ulaştık.